Orava OS 150

150 W
strieborná
Objem zásobníka na zvyšky dužiny
1 l

• Pomer cena/výkon/kvalita odšťavovania.
    • Odpad je takmer suchý

Výkon nie je na spracovanie veľkého množstva-úrody zo záhrady
    Denne je dostatočné množstvo 1 liter pre dve osoby
    Neodšťavovať vláknité druhy- ananás neodšťavuje poriadne žiadny odšťavovač, sitka sa upchajú.
    Taktiež preschnutý zázvor, odporúčam neočistený dať do vody.
    Odporúčam krájať ovocie a zeleninu na menšie kusi, mrkvu napríklad pozdlžne, rýchlejšie odšťavuje

• šnekový odšťavovač je proti odstredivému 100:1
    • uvidím po dlhšej dobe používania, ale zatiaľ pracuje super

Slovenský výrobok, predpokladám s dostupnosťou prípadných náhradných dielov.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Ak funguje, odšťavuje výborne.
    • Pri druhom odšťavovaní ovocia vypovedal službu, jednoducho motor skončil. Celkovo fungoval cca 10 minút.

Málo času na odskúšanie, pretože sa výrobok po cca 10 minútach činnosti pokazil a to bol spustený len druhý krát. Asi zdochol motor, výrobok som odoslal na reklamáciu. Ináč odšťavoval výborne, tých pár minút ak fungoval.

Objem nádoby
Príkon
150 W
strieborná
Objem zásobníka na zvyšky dužiny

Nízkootáčkový odšťavovač

Jedinečný a precízny spôsob odšťavovania umožní získať maximum nutričných hodnôt, vitamínov, chuti ovocia a zeleniny

Väčšia výťažnosť  šťavy z ovocia alebo zeleniny oproti bežným odšťavovačom

Dve 1l nádoby na šťavu a na dreň

Dvojfázové sitko s rozdielnou veľkosťou otvorov v hornej a spodnej časti

Tichý chod motora, jednoduchá obsluha a čistenie

Reverzný chod motora bráni upchatiu a dovolí spracovávať väčšie dávky bez potreby čistenia

Napájanie 230V~ 50Hz, 150W

• Objem nádoby na šťavu: 1l
  • Objem nádoby na odpad: 1l

• Rozmery  (Š x V x H): 225 x 400 x 180 mm
  • Hmotnosť : 4,1 kg

Záruka 24 mes.

• Pomer cena/výkon/kvalita odšťavovania.
    • Odpad je takmer suchý

Výkon nie je na spracovanie veľkého množstva-úrody zo záhrady
    Denne je dostatočné množstvo 1 liter pre dve osoby
    Taktiež preschnutý zázvor, odporúčam neočistený dať do vody.

• Dnes som ho kúpil odšťavoval som hrozno asi 15 min a okamžite som ho poumýval a odniesol ho späť do predajne. Je to totálny šmejd a to ešte 100 eurový. Nekúpavať a keby aj dávali zadarmo nebrať !!!!

To si rovno môžete kúpiť mlynček na mäso to s ním lepšie odšťavíte ....

• NEKUPOVAŤ!!! Je to totálny aušus!!! Kúpil som a hneď zhorel alebo čo sa stalo s motorom a išiel do opravy. Problém ale je jeho zlý funkčný dizajn.Hrozno sa nedá odšťaviť, lebo pomelie všetky kvôstky na jemný prach, ktorý je cítiť v šťave, nedá sa odfiltrovať, a šťava sa tým nedá piť. Je hnusná, horká a škrípe to v ústach a pod zubami. Pritom na zákazníckom v Orave mi tvrdili, ako super to hrozno odšťavuje. Jabĺčka odšťaví len ak nie sú príliš mäkké alebo tvrdšie. Musia byť tak akorát, čo nik nikdy nevie kedy je. Pri väčšine sa upcháva debilne navrhnutý malý prepust-výpust na dužinu vo vnútry pri site. Zabudnite na mrkvu a tvrdé produkty. Najhoršie ale je, že vedenie a zodpovední v Orave nie sú ochotní toto riešiť, a už vôbec nie zobrať výrobok späť a vrátiť peniaze. Po opravení som strávil 1 deň v snahe nejak vylisovať kýblik jabĺk z môjho sadu, bezúspešne. Skončil som so zasratou kuchyňou a linkou, čo mi vzalo 2 hodiny to umývať. Keď pri snahe stlačiť jablko do lisu to z upchatého lisu striekalo dokola. V konci, snáď najhoršie a životu nebezpečné je umiestnenie vypínača na vrchnej plošine, kde na ňu kvapká voda alebo šťava keď pri stláčaní a upchatí vystrekne alebo z mokrých rúk pri ovládaní. (jablká a ovocie pred snahou vylisovať som umyl). Vypínač prebíja a keď sa ho jeden dotkne, dostane šlahu elektrického prúdu. Napomôže ani suchá handra, lebo vlhkosť daného prostredia je daná samotnou prácou a jej charakterom pri odšťavovaní. Proti upchaniu nepomôže ani reverzný chod, a ak by ste tie jabĺčka pred lisovaním pomlely na mlynčeku, tak ich už nemáte šancu vylisovať -- upchá sa vrch a mäkké jabĺčka sa dole neposúvajú v šneku. Je to absurdný výrobok. Ľutujem vyhodených 100 Eur.

Šmejd!! Vyhodené peniaze!! Strata času! Nekvalitné, upcháva sa, neodšťaví práve to, čo potrebujete odšťaviť.

• Jablka se musí loupat.
    • Pře pokusu odšťavovat víno,semínka ucpala vše až se odšťavovač rozpadl.
    • čištění,kdo nemá tlakovou vodu na zahradě dost si užije.

Asi půjde do sklepa k dalšímu harampádí.

• šnekový odšťavovač je proti odstredivému 100:1
    • uvidím po dlhšej dobe používania, ale zatiaľ pracuje super

Slovenský výrobok, predpokladám s dostupnosťou prípadných náhradných dielov.

• Tento lis máme zatiaľ 3. deň, no odšťavuje super, nemá problém ani s celou mrkvou, žiadne kúskovanie. Repa na kúsky ( aby sa mestila ), tiež nemá problém, sitko sa nezapcháva, odšťavená dužina ide skoro suchá. Ak takto vydrží, kúpila by som ho zas. Za mňa odporúčam
    • asi jedine,že kus preteká popri nádobe na lis,ale nie je to žiadna tragédia, nakoľko to nezasahuje do motora, ale utriete kus handričkou a pohoda

do teraz som mala odšťavovač, váhala som s touto kúpou lisu,ale teraz nebanujem,páči sa mi viac. Len dúfam,že teda vydrží a nebudem mať tú smolu ako ľudia tu píšúci o negatívach

• prakticky snekovy odstavovac, len keby bol kvalitnejsi :(
    • po necelom polroku menej casteho pouzivania zacala stava pretekat do motora a ten zhorel... celkovo je to menej kvalitny vyrobok, pri odstavovani napr. mrkvy ma problemy aj ked je nakrajana na velmi tenucke pasiky :(

malo kvalitny vyrobok :( neodporucam

• 2 x zhorel motor.

Na 1. po 7 minútach zhorel motor. Po reklamácii na 2. motor zhorel po 5 minútach. 3. šancu už tento odšťavovač nedostal. Podľa môjho názoru je to konštrukčná vada.

• Ja ho mám doma 2 mesiace a ide každý 2 deň a šťava je super...
    • o ničom neviem

Je to vhodný odšťavovač pre mňa a moju rodinu :-)

• , zakúpené v Shoppie.sk

• Ak funguje, odšťavuje výborne.