Sana Juicer EUJ 808

23.6 x 24 x 39.8 cm
Uloženie hriadeľa
horizontálne

• , zakúpené v Eujuicers.sk s.r.o.

• Tichý chod, jemnosť štiav, premyslenosť produktu (napr. dizajn - nemá ostré hrany, dobre sa čistí).

• jednoduchá obsluha
    • ľahké čistenie
    • dostupnosť náhradných dielov
    • cena niektorých náhradných dielov

Už po prečítaní iných recenzií mi bolo jasné, že absolútne univerzálny odšťavovač neexistuje.
    Pretože potrebujeme väčšinou odšťavovať ovocie (jablká, hrušky, ríbezle, moruša, jahody ), zvolili sme tento typ.
    Nesklamal nás. Ľahko sa obsluhuje, ľahko sa čistí, proste paráda.
    Náhradné diely ponúka priamo e-shop.

• tichy
    • nie je robustny, pekny dizajn
    • jednoducha manipulacia
    • kvalitne, pevne plasty
    • kvalitne a rychlo odstavuje
    • vysoka cena

Tento odstavovac sme si vybrali, kedze potrebujeme odstavovat aj velke mnozstvo bobul (ribezle a aroniu). Je to nas prvy odstavovac, takze nemozme porovnavat s inym vertikalnym slimakovym odstavovacom. Presvedcili nas vsak videa na internete. A doterajsia skusenost je pozitivna. To, ze musíme krajat zeleninu a ovocie mi nevadi, aspon viem, co odstavujeme. Dufame, ze vyssia cena sa prejavi aj v dlhej zivotnosti.

Príkon
150 W
oranžová
Rozmery
23.6 x 24 x 39.8 cm
Uloženie hriadeľa
horizontálne

Hodnotenie výrobcu

Vertikálny šnekový odšťavovač Sana Juicer by Omega EUJ-808 prichádza s novým systémom pomalého odšťavovania. S revolučnou rýchlosťou 43 ot. / Min, odšťavuje suroviny ešte šetrnejšie ako pôvodný "low speed" hriadeľové odšťavovače. Nízka rýchlosť otáčok v kombinácii s novým šnekom s dvoma krájacími nožmi zaisťuje dokonalé vylisovaní vhodených surovín. Tento pomalý proces lisovania zaisťuje maximum živých látok, znižuje hromadenie tepla, spomaľuje oxidáciu a zvyšuje trvanlivosť šťavy.

Odšťavovací šnek s dvoma krájacími nožmi je vyrobený z vysoko odolného materiálu GE-ULTEM a všetky časti odšťavovača Sana EUJ-808 sú BPA free. Odvod zbytkovej drti do odpadovej nádoby umožňuje spracovať pripravené suroviny v jednom ťahu. Vzhľadom k tomu, že Sana Juicer by Omega EUJ-808 pracuje pri nízkych otáčkach, má veľmi tichý chod. Ďalšou výhodou je systém automatického čistenia, ktorý neustále prečisťuje sito počas lisovania surovín. Tým predchádza jeho zaneseniu a po dokončení odšťavovania je čistenie Sany oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

Súčasťou balenia Sany EUJ-808 je hrubé sito, vďaka ktorému získate šťavu s väčším obsahom vlákniny. Hrubé sito je tiež vhodné pre prípravu nápojov z mäkkých surovín, ako sú pomaranče, ananás alebo ríbezle.

Sana Juicer by Omega EUJ-808 je moderný a efektívny odšťavovač, ktorý sa stane miláčikom Vašej kuchyne.

Príslušenstvo obsiahnuté v balení jemné sito hrubé sito nádoba na šťavu nádoba na drť zatláčacia zátka kefka na čistenie slovenský a anglický návod k obsluhe

Naše hodnotenie

Spoločnosť SANA PRODUCTS prichádza s novým modelom vertikálneho šnekového odšťavovača Sana Juicer by Omega EUJ-808 biela. Nová Sana má nižšie otáčky (len 43 ot. / Min) ako bežné vertikálne odšťavovače, čo umožňuje nový systém lisovacieho šneku s dvoma krájacími nožmi. Spracovanie surovín je tak oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Oproti iným vertikálnym odšťavovačom produkuje Sana Juicer EUJ-808 pomerne čistú šťavu s minimálnym obsahom vlákniny v šťave. Je pravda, že ak budete odšťavovať mrkvu alebo inú koreňovú zeleninu, ostáva v šťave čoraz viac vlákniny ako u horizontálnych šnekových odšťavovačov, ale pre toho, kto dáva prednosť šťave z ovocia, miešaným nápojom alebo príprave mandľového mlieka, bude odšťavovač Sana EUJ -808 správna voľba.

Špecifikácia

• Rozmery:398/236/240 mm
  • Záručná doba:10motor/5diely rok

3zákazníci neodporúčajú produkt

• chutna stava
    • vysoka cena s ohladom na kvalitu vyrobku
    • upchavanie odvodu odpadu
    • z dlhodobého hladiska neodporucam odstavovat tvrdu korenovu zeleninu
    • Jemnejsie sitko sa musi poriadne drhnut s kefkou, inak sa na nom po case vytvori povlak a nic uz cez neho neprejde
    • Neprimerane vysoka cena nahradnych dielov-uraza ma ak vsetko stoji 20 EUR (gumicky,plastove prkotiny,zaklopka) alebo potom 90 EUR (snek, nadoba, sitko).

Po par mesiacoch sa na nadobe ulomila jedna uchytka a zaroven sa ulomil aj plastovy vystupok priamo na odstavovaci. Upchavajuci sa odvod odpadu sposobi vytlacanie sneku smerom nahor. Posledne dni odstavovac divne bzuci vo vypnutom stave, takze ho musíme vytahovat zo zasuvky - predpokladam, ze toto su jeho posledne dni. Odstavovac sme mali 2 roky a dovolim si tvrdit, ze nie je urceny na odstavovanie tvrdej korenovej zeleniny ako napríklad mrkva. Pocas tych 2 rokov sme na nom "vyprodukovali" zhruba 3/4 litra zeleninovej stavy kazdy den. Naozaj detailnu a uplne vystiznu recenziu tu napisal VLADO dna 03.02.2015. Co sa tyka chuti stavy - nevidim rozdiel medzi odstredivym odstavovacom Philips za 70 EUR, ktory doma mame a Omegou Sana.808.

• jednoduchá obsluha
    • ľahké čistenie
    • dostupnosť náhradných dielov
    • cena niektorých náhradných dielov

Nesklamal nás. Ľahko sa obsluhuje, ľahko sa čistí, proste paráda.
    Náhradné diely ponúka priamo e-shop.

• Vonkajší vzhľad a v celku vyhovujúca veľkosť.
    • Odšťavenie bobuľového ovocia (hrozno, ríbezle, josta a pod.).
    • Po telefonickom rozhovore s predajcom, kde ma uisťoval len o výhodách. Na nedostatky som musel prísť sám po používaní prístroja.
    • Nedá sa normálne odšťaviť koreňová zelenina (mrkva, cvikla, zeler a pod.). Aj keď sa to nakrája na malé kúsky zariadenie vydáva otrasné nepríjemné zvuky a trasie sa.
    • Ten kto tento odšťavovač vymyslel ho asi nikdy nečistil. Tam kde vychádza odpad je to nemožné vyčistiť bez nejakého ostrého predmetu. Tá priehlbinka v telese to proste neumožňuje a vypláchnutie je nedostačujúce.
    • Držiak gumového tesnenia po čase stráca pružnosť a hrozí pretrhnutie po 9. mesiacoch prevádzky.
    • Nedokonalé odšťavenie tá zmes čo ide do odpadu je dosť vlhká až mokrá.

Podľa toho na čo to užívateľ bude potrebovať má uvažovať o kúpe daného zariadenia.
    Na bobuľové a mäkké šťavnaté ovocie je vyhovujúci.
    Na tvrdú zeleninu a ovocie v žiadnom prípade nepoužívať ani v malom množstve (do 1 kg) ako ma presviedčal predajca.
    Odšťavovač má problém aj s kôstkami pomaranča a grepu.
    Zlý systém čistenia a vysoká hlučnosť po skúsenostiach s prevádzkou po 9. mesiacoch.
    Predpokladal som dlhšiu výdrž pri uvádzanej kvalite.

• tichy
    • nie je robustny, pekny dizajn
    • jednoducha manipulacia
    • kvalitne, pevne plasty
    • kvalitne a rychlo odstavuje
    • vysoka cena

• , zakúpené v Eujuicers.sk s.r.o.

• Výborný na všetko, dokonca i tvrdú zeleninu zvláda bez problémov
    • Nevýhodou je ucpávanie štrbiny kadiaľ odchádza drť. Toto miesto sa aj najhoršie čistí.
  • , zakúpené v Eujuicers.sk s.r.o.

• Môj prvý lisový odšťavovač, zatiaľ odstavil všetko, dosť odstavujeme mrkvu a inú tvrdú zeleninu
    • Čistú stavu bez dužiny z neho nedostanete ani pri citrusoch, malému 2 r. synovi ju musím vedieť, ostatným nevadí

Používam 2-3 týždenne, šťavu nielen nielen na pitie ale aj varenie (rajcinova stava), hojne využívam zeleninovú drť do polievok. V čase chrípky som deťom do džúsu prepašovala cibuľu a cviklu. Je to ďalšia haraburda do kuchyne ale prínosná.

• , zakúpené v Eujuicers.sk s.r.o.

• Jednoduchý a plynulý spôsob odšťavovania
    • Dajú sa odšťaviť rôzne druhy ovocia a zeleniny
    • Dokonalé premiešanie šťavy z rôznych druhov ovocia a zeleniny
    • Pomalé otáčky a jednoduché zloženie prístroja
    • Predpokladal som menšiu hlučnosť, ale je vyhovujúca
    • Zbytky po odšťavení nie sú dostatočne suché
    • Tie gumené tesnenia pri odpade a na uzáver šťavy sa budú musieť zrejme často meniť, ale to len predpokladám ešte neviem

Pre nízke otáčky, jednoduché používanie a rôznorodosť použitia
    Celkom dobrá cena za dodanú kvalitu výrobku
    Dizajnovo pekné riešenie a nezaberá moc miesta vyhovuje
    Seriózna kvalita použitých materiálov oproti konkurencii
    Dosiahnutie požadovanej kvality šťavy pre potreby užívateľa
    Veľmi vhodne umiestnená a čitateľná stupnica množstva šťavy
    Dobrý plniaci otvor ako aj samostatné spracovanie vcucnutím
    Nevýhody a možnosti zamyslenia sa pre výrobcu:
    Vyriešiť gumové tesnenia pri odpade, výlevke šťavy a čistení sitiek (dajú sa tie tesnenia dokúpiť)
    Pokúsiť sa o zníženie hlučnosti
    To zasúvanie sitka až na doraz pre zapadnutie šneku je ťažké
    Celkovo odporúčam pretože za terajšiu cenu zrejme nič kvalitnejšieho nekúpite a hlavne treba klásť dôraz na použitý veľmi kvalitný materiál z ktorého je odšťavovač vyrobený preto je možné dávať dodávateľom dostatočnú záruku

• , zakúpené v Eujuicers.sk s.r.o.

• Kvalita stavy super, obsahuje hrubsie sitko idealne na huste stavy s vlakninou. Vhodny na spenat, salat a inu listovu zeleninu
    • Ziadne

Super

• , zakúpené v Eujuicers.sk s.r.o.

• Vysoká výťažnosť, tichosť, pekný dizajn

S nákupom sme spokojní